3430 W MAIN ST

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 21 3518-00-800.1

$39 470
Assessed Value
$93 260
Market Value
Annual Tax
$14 470
Taxable Value
Ownership
OwnerFOSTER, NICHOLAS E
Mailing Address3430 MAIN STREET W MIMS FL 32754
Property Details
Year Built1964
Living Area1 056 sq ft
Lot Size19 166 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$34 000
Just (Market) Value$93 260
Assessed Value$39 470
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 470